Cyklistika - bike

Hory i pláže, sport i romantika – Lago di Garda je skvělým místem pro dovolenou na kole. Okolí gradského jezera nabízí ideální podmínky sportovcům, kteří se jízdě na kole věnují pravidelně, stejně jako víkendovým cyklistům či aktivním rodinám s dětmi. Čeká na vás množství panoramatických tras, výšlapů i adrenalinových sjezdů, stejně jako cyklostezek mezi subtropickou vegetací, vinicemi nebo olivovníkovými háji. 
 
Vytvořte si vlastní program šitý vám na míru a vyberte si z pestré nabídky hotelů a apartmánů se zázemím pro cyklisty. Navíc pro vás zajistíme další sportovní aktivity s česky mluvícím instruktorem přímo na místě s exkluzivní slevou.
 
Nebojte se na Gardu vyrazit již jaře nebo až na podzim, mimo hlavní turistickou sezónu. Vládne zde totiž příjemné středomořské klima s velkým množstvím slunečních dní. V květnu se Garda stává již tradičně dějištěm největšího setkání příznivců horských kol, různých sportovní událostí se můžete zúčastnit po celý rok.
 

Není správného bikera, který by nebyl v kraji Trentino a minul Gardu. Proč je jezero tak vyhledávané? Jednoduše – je tu spousta stezek a možností pro VŠECHNY ÚROVNĚ cyklistiky/MTB.

Jízda po silnici nebo krajinou, stoupání a drsný downhill – vše díky poloze jezera – to leží v 60 metrech nad mořem a cyklostezky vedou až do více jak 2.000 metrů! Samozřejmě to nemusíte všechno šlapat. Existuje zde i taková specialita jako je kabelová dráha.

Po letech praxe se ustanovilo několikero okruhů – různých z hlediska náročnosti, počtu ujetých kilometrů a převýšení. Cca 10 nejoblíbenějších tras najdete v tomto dokumentu - psáno anglicky :  bike_trasy.pdf (761,9 kB)  anebo uplně nejlépe na webu BIKEMAP.NET - vyberte si trasu kterou chcete! Ze severní části TRENTINO je přímo na webu trentina docela jednoduchá mapka nejoblíbenějších tras - ZDE

JSME VÁM SCHOPNI ZAJISTIT I BIKE PRŮVODCE/INSTRUKTORA všech typů a zkušeností, zapůjčení jednoduchého kola až po závodní speciály. 

Tak jako tak, pokud chcete užívat cyklistice v jakékoliv podobě – držte se severu (který je sportovní) a ubytování vybírejte v městech Torbole, Riva či Arco. Zde najdete i sportovní obchody, místa kde si půjčit kolo či servisy. Pro kolo silniční ještě doporučíme lokality jako Tignale/Tremosine, lokalitu kolem SAN ZENO di Montagna, kde je i druhá lanová dráha na MONTE BALDO, která také bere kola.

  

Nechcete šlapat do kopce? Využijte MTB shuttle

Vyhledávání

(C) 2009-2017