Doprava

Vlastní
  • autem po rovných dálnicích je to nějakých 8 hodin jízdy. Z Prahy k severnímu cípu jezera je to cca 750 km.
  • Poplatky - rakouská dálniční známka (cca 8 Euro), italská dálnice + Brennerský průsmyk (cca 12+8,5 €)
 
Vlak
Na Gardu se dá jet pohodlně i vlakem. Kupříkladu z Prahy jede přes Německo, celou cestu 2-3x přesednete a dá se najít i kombinace spojů kde cesta nebude trvat více jak 13hodin.
Výstupní stanice:
1)      Trento – následně transfer na Lago di Garda (cca 50km)
2)      Rovereto – pokud vlak jede dál, dobré vystoupit zde, transfer je kratší (cca 25km)
3)      Verona – optimálně jet do Verony, odkud jede lokální vlak do dvou míst přímo na Lago di garda. Vlak jezdí do Desenzana a Peschiery. (jih jezera)
 
* transfery pro Vás samozřejmě můžeme zařídit *
 www.cd.cz
www.trenitalia.it
 
AUTOBUS
Z ČR se vcelku pohodlně dá jet do Verony některou z českých autobusových společností, kupříkladu se STUDENT AGENCY.
 
Letecky
Nejbližší letiště Verona či Milano – následný transfer.

Cestování na Lago di Garda

Lago di Garda se musí poznávat, pokud chcete celotýdenní plážovou dovolenou a nikam se nepodívat - opravdu jeďte radši k moři :-)
 
Nemáte auto? Co dál?
- veřejná doprava autobusy
autobusy jezdí pravidelně kolem celého jezera, někde je v sezoně nasazen turistický bus. Červený "turisťák" jezdí kupříkladu v okolí Malcesine, trasu od Navene po Assenzu pořád dokola, je zdarma (resp.vedle řidiče je krabička na nepsané 1 Euro/osoba). Řidič jede a hlásí hotely co vidí, pro případné unavené cestující.
 
-Na Lago di Garda funguje čilá lodní doprava. Bohužel, v nabídce a jízdním řádu veřejné lodní přepravy je poněkud obtížné se vyznat, to by vás však nemělo od výletu lodí odradit, neboť je to hezký zážitek. Využít můžete jednu z mnoha pravidelných linek, které několikrát denně vyjíždí z každého přístavu. Na vybrané spoje si můžete vzít na palubu kolo a udělat si tak výlet pestřejší. 
 
Jezero je rozděleno na dvě zóny (sever a jih), pokud se pohybujete jen v jedné z nich, je to levnější, než plavba kombinující obě zóny. Cena lístku závisí také na plavidle, rychlé spoje jsou s příplatkem. Můžete si také koupit celodenní lístek a bez omezení využívat všechny spoje po celém jezeře. Lístky na loď zakoupíte ve všech hlavních turistických střediscích (zpravidla poblíž nástupního mola).
 
Pokud se chcete dostat na druhou stranu jezera i s autem, jeďte trajektem, který spojuje oba břehy – na severu křižuje mezi Malcesine a Limone (pouze v létě), na jihu mezi Torri del Benaco a Maderno (celoročně).
Kompletní informace najdete na www.navigazionelaghi.it
 
- půjčovna aut (od cca 25€/den) - krom lokálních půjčoven, zde působí většina velkých gigantů (např. Europcar atp.), které můžete rezervovat přes internet.

 

 

Speciality co Vám můžeme nabídnout:

LODĚ/JACHTY

 - i bez licence se můžete prohánět po jezeře lodí - jedna hodina se dá sehnat již za nějakých 50-60 euro, více hodin = větší sleva. Loďky mají 45 koní a pojme až 7 osob. 

STYLOVÁ AUTA

- půjčení historických stylových italských aut (od jednoduchého Fiatu 500, až po Fiat 124 Spider, Alfa Romeo Giulietta Spider cabrio či Fiat 1500 cabrio - perly 60tých let). Buďte styloví a vychutnejte si krásy jezera a okolní krajiny za volantem luxusního italského kabrioletu!  Cenově to vychází na nějakých 300-450€//za 2dny jízdy - cena dle druhu auta. Pro více info nás neváhejte kontaktovat.

Vyhledávání

(C) 2009-2018