LAGO DI GARDA - všeobecné informace

Nejpopulárnější rekreační oblast v Itálii Lago di Garda (Gardské jezero), leží v severní části země mezi Alpami a Pádskou nížinou. Rozprostírá se v regionech s malebnou přírodou Trentino-Alto Adige, Veneto a Lombardie. Největší města na břehu jsou Desenzano del Garda, Riva del Garda a Salo. Se svojí rozlohou 370 km2 je největším italským jezerem, pro objetí autem by bylo třeba urazit zhruba 160 km. Jezero Lago di Garda je chráněno ze severu před vpády studeného vzduchu vysokými horami a tak k němu proniká teplý vzduch od jihu "Ora". Díky tomu Lago di Garda vytváří ideální podmínky pro surfování a v okolí jezera rostou typicky středomořské rostliny, jako cypřiše, oleandry, olivovníky, cedry a místy dokonce palmy.

Milovníky cyklistiky nadchne nová cyklostezka, díky níž odhalíte krásy horských štítů, rovin podél vinohradů, světoznámé jablečné sady i středověké hrady. 4 km dlouhý poloostrov Sirmione, který se nachází na jihu jezera a jehož přístup střeží mohutný gotický hrad Scaligerů ze 13. století, nám umožňuje navštívit pozůstatky římských lázní z 1. století a také části patně podlaží honosné vily.

  VZDUCH VODA
prosinec-leden 5°-15° 6-10°
únor-květen 15°-24° 9°-18°
červen-srpen 24°-32° 17°-27°
září 20°-28° 17°-22°
říjen-listopad 10°-15° 10°-20°

          
Celá oblast je plná ubytovacích a r ekreačních zařízení, které nejen svým pohodlím, ale množstvím četných mimohotelových aktivit, nabízí možnost prožití jedinečně a nezapomenutelné dovolené.

Rozloha 370km2 – jedná se o největší italské jezero
Obvod – 160 km (56km na výšku, 17km na šířku)
65m nad mořem – nejvyšší hora Monte Baldo 2218 (převýšení více jak 2000m!)


Lago di Garda je surfařským rájem. Díky teplému větru “Ora“ se po hladině prohánějí stovky windsurferů a plachetnic. Milovníci pěsí turistiky, horolezci či milovníci adrenalinových sjezdů na horském kole jistě využijí unikátní lanovku, jež se otáčí kolem své osy a vede na horu Monte Baldo (přes 2.000m.n.m.). Odtud si mimojiné můžete skočit tandemovým svahovým padákem a přistát zase dole – na pláži.

Jedním z nejkrásnějších míst na pobřeží jezera Lago di Garda je městečko Malcesina a jeho gotický hrad Scaligero ze 13.století. Za návštěvu stojí i městečko Bardolino, známé díky unikátnímu červenému vínu. Děti se naplno mohou vyžít v největším italském zábavním parku GARDALAND či v Aquaparku, jež se nachází v městě Valeggio.

Lago di Garda je místem, kam by se každý měl jednou za život podívat. Nebudeme již mluvit v superlativech, protože kdo zde nebyl, nepochopí ?

 

Tip: článek na blogu "je sever jezera studenější? Proč?"

Vyhledávání

(C) 2009-2018