Lago di Garda - dovolená - jakou část vybrat? Rozdíly sever vs.jih

KRÁSA KRAJINY
Sever je oproti jihu hezčí na oko – kontrast jezera a vysokých hor je nesrovnatelný s rovinatou plackou na jihu – skoro jak Mácháč (dobře se podívejte na hornatý reliéf jezera na obrázku níže). Na jihu je více velkých měst (Desenzano, Peschiera)... Jih stojí za navštívení - nicméně není problém si zajet trajektem na jednodenní výlet odkudkoli. Za zmínku stojí určitě nejluxusnější resort oblasti - poloostrůvek Sirmione.

TEPLOTA VODY a PLÁŽE
Čím víc na jih, tím je teplejší voda a méně fouká. Na severu se naopak větru v některých obdobích více daří – poznáte to ostatně sami až uvidíte stovky windsurferů ve vodách kolem Torbole…
Pláže se nedají kategorizovat, většinou jsou všude stejné – tedy oblázkové – doporučujeme boty do vody – někdy vstup není zrovna příjemný. Pěkné pláže nalezneme takřka v každé části jezera – chce to jen najít si tu pravou? (něco o plážích je napsáno u nás na BLOGU ZDE)

ZÁBAVA a VYŽITÍ PRO DĚTI
Pokud máte děti, určitě by byl hřích navštívit GARDALAND, MOVIELAND, AQUAPARK a další… tyto atrakce jsou soustředěny spíše na jihu jezera. Pokud nehodláte strávit v těchto parcích polovinu své  dovolené, nevybírejte ubytování podle „vzdálenosti ke Gardalandu“. Naopak, můžete být kdekoliv jinde a do parků si udělat jednodenní výlet – stejně pojedete autem.

CENY
Cenově Vám lépe vyhovíme s hotely více na sever – jih je více dražší.

SPORT - BIKE, NORDIC WALKING, Ferraty
Pokud jste spíš na tento druh sportu, nic nezkazíte pobytem v severních městech – Torbole a Arco obzvlášť jsou taková pomyslná centra sportu na Gardě. Obzvlášť v Arcu začínají veškeré trasy a ferraty. Dobrý bike je i v kopcích kolem Tignale, okolo vedlejšího jezera Lago di Ledro. Milovníci pěších tůr nejen po hřebenech, vyznavači downhillového sjezdu či paraglide si rádi vyjedou kabelovou lanovkou z Malcesine nahoru na Monte Baldo (lanovka Vás vyveze do 1700m.n.m). Pokud nezkusíte lanovku a neokusíte výhled z Monte Balda dolů – nebyli jste na Gardě!

Vyhledávání

(C) 2009-2018