Lago di Garda - dovolená - jakou část vybrat? Rozdíly sever vs.jih

KRÁSA KRAJINY
Doufám, že většina bude souhlasit, když řekneme, že  sever  je oproti jihu hezčí "na oko" – kontrast jezera a vysokých hor je nesrovnatelný s rovinatou plackou na jihu. Sever je navíc úzký a prakticky pořád vidíte na krásné hory na druhé straně. Jižní část je až 15km šiřoká, mnohdy nevidíte na druhou stranu. Vše dobře ilustruje obrázek reliéfu jezera níže. 

Jih ale samozřejmě stojí za navštívení, je zde několik velkých měst (Desenzano, Peschiera, Bardolino,..), největší atrakcí bude asi poloostrůvek SIRMIONE. Pokud s dětmi plánujete nějaké zábavné parky typu GARDALAND nebo MOVIELAND, bydlet v jižní části se také doporučuje. Ze severu se cesta může protáhnout.

TEPLOTA VODY a PLÁŽE
Čím víc na jih, tím je teplejší voda a méně fouká. Na severu se naopak větru v některých obdobích více daří – poznáte to ostatně sami až uvidíte stovky windsurferů ve vodách, nejvííce asi kolem Torbole…
Pláže se nedají kategorizovat, většinou jsou všude stejné – tedy oblázkové – doporučujeme boty do vody – někdy vstup není zrovna příjemný. Pěkné pláže nalezneme takřka v každé části jezera – chce to jen najít si tu pravou? (něco o plážích je napsáno u nás na BLOGU ZDE)

ZÁBAVA a VYŽITÍ PRO DĚTI
Pokud máte děti, určitě by byl hřích navštívit GARDALAND, MOVIELAND, AQUAPARK a další… tyto atrakce jsou soustředěny spíše na jihu jezera. Pokud nehodláte strávit v těchto parcích polovinu své  dovolené, nevybírejte ubytování podle „vzdálenosti ke Gardalandu“. Naopak, můžete být kdekoliv jinde a do parků si udělat jednodenní výlet – stejně pojedete autem.

CENY
Cenově Vám lépe vyhovíme s hotely více na sever – jih je více dražší. Na jihu máme zase více kempů (ubytování v mobilhomech)

SPORT - BIKE, NORDIC WALKING, Ferraty
Pokud jste spíš na tento druh sportu, nic nezkazíte pobytem v severních resortech– Torbole a Arco obzvlášť jsou taková pomyslná centra sportu na Gardě. Obzvlášť v Arcu začínají veškeré trasy a ferraty. Dobrý bike je i v kopcích kolem Tignale, okolo vedlejšího jezera Lago di Ledro. Milovníci pěších tůr nejen po hřebenech, vyznavači downhillového sjezdu či paraglide si rádi vyjedou kabelovou lanovkou z Malcesine nahoru na Monte Baldo (lanovka Vás vyveze do 1700m.n.m). Pokud nezkusíte lanovku a neokusíte výhled z Monte Balda dolů – nebyli jste na Gardě!

Vyhledávání

(C) 2009-2018