Cascata Varone

Vodopády Varone – pouhé tři kilometry od Riva del Garda je místo, na kterém se kdysi před tisíci lety potkalo několik přírodních elementů aby vznikla unikátní podívaná – vodopády Varone (Cascata Varone)

Tento vodopád má dávnou historii, neboť pochází z rozpadu ledovce Garda v prehistorických dobách, a je takovou exemplární geologickou raritou. Kaskády jsou pro návštěvníky relativně novinkou, před lety zde nebylo možné procházet se – byly zde uměle vybudovány cesty se zábradlím a malé mostky, jež Vám umožní podívat se do útrob vodopádu. Málokdy uvidíte slušnou fotografii  zevnitř– uvnitř víceméně prší. Doporučujeme tedy dobře se obléct a vzít si s sebou pláštěnku (možno koupit u vstupu). Pláštěnka je v tomto případě určitě lepší jak deštník!

Celý vodopád můžete navštívit v několika výškových stupních – vždy se podíváte dovnitř do jeskyně či závěrečný pohled seshora dolů. Cesta mezi jednotlivými výškovými stupni je jakousi provoněnou botanickou zahradou, která Vám ukáže místní středomořsko – horskou vegetaci.

V neposlední řadě musíme zmínit možnost mít zde piknik – před vstupem je místo se stoly, je zde i bar a zajímavý výhled.

Ceny (2014): vstup 5,5€/osoba, pláštěnka cca 2€/osoba – otevřeno denně 9-19hodin (v sezoně)

Vyhledávání

(C) 2009-2017