LANOVKOU NA MONTE BALDO

Být na Gardě a vynechat Monte Baldo, je to jak jet do Paříže a vynechat Eifellovu věž :-)

Monte Baldo je unikátní, jedna z nejlepších lanovek v Evropě. Charakteristická je třeba tím, že je rotační - otáčí se. Nemusíte tedy pobíhat zleva doprava (navíc bývá obvykle plná), ale prostě se kocháte krajinou tu na západ, tu stranu druhou. Rotační je až z druhé půlky - z San Michele.

Vybrat si tedy můžete ze 2 rovin - vystoupit v S.Michele (zhruba v polovině) anebo jet až nahoru (1700mú, což jednoznačně doporučujeme - možností je zde opravdu dosti a ten výhled - je k nezaplacení a budete na něj léta vzpomínat. Přímo v Malcesine v budově lanovky je podzemní parkoviště (kde za pár € můžete klidně a bezpečně parkovat). V sezoně počítejte s frontami jak na lístky, tak i do kabiny (pojme cca 30 osob). Lanovka bere i cyklisty, kola mohou jezdit ale pouze dopoledne, do cca 10-11hodin. 

TIP Garda Travel: 

  1. Nezapomeňte se dobře obléci - výškový rozdíl (Malcesine - M.Baldo) je 1700 m a teplotní může být dle sezony +/- o 10stupňů méně.
  2. Vyhněte se frontám! Fronty jsou dvě - na kasu a pak na samotnou lanovku. Tu první frontu můžete eliminovat tak, že zakoupíte vstupenku online (kartou zaplatíte, do minuty přijde QR kód do emailu). Druhou frontu nikterak neobelstíte. Tedy snad jen přijít v čas mimo špičku (tzn. v 10-11:00 tam budou všichni, ze všech hotelů), pokud máte možnost, naplánujte si tuto návštěvu mimo exponovaný víkend.

Ceník: nejdražší jízdenka (až nahoru, tam + zpět) 22 Euro, senioři a junioři se slevou. (ceny 2019)

Tip1: V inormačním centru / na hradě je možné výhodně zakoupit "kombo vstupenku" - Monte Baldo + návštěva hradu v Malcesine.

Tip2: článek na blogu: Lanovkou na Monte Baldo a město Malcesine – opravdu to nejlepší pro bike?

 

Vyhledávání

(C) 2009-2018