Sever všeobecně

Sever jezera má jednu velkou přednost oproti jihu – kolem jezera se do nebes tyčí vysoká, takřka pravoúhlá skaliska. Díky tomu je sever ideální pro aktivní dovolenou -  horské a silniční kolo, ferraty a lezení po skalách, pěší turistika nebo inline. V neposlední řadě je sever jezera a městečko Torbole jedním z nejlepších míst na světě kde se daří windsurfingu/kitesurfingu. K tomu všemu připočtěte spoustu malých romantických pláží, skvělé koupání, průzračnou vodu či dlouhé promenády kolem jezera – dovolená na severu – nejen aktivní dovolená! 

 

Limone - je malebné městečko, nad kterým se tyčí takřka pravoúhle vysoká skaliska, kolem je plno citrusových a olivových hájů, samotné město má malebné historické centrum s uzounkými uličkami, kde je příjemné nakupovat. Pobřežní promenáda láká na dlouhé procházky. Limone vyhledávají zejména klidnější klientela.  Město je spojeno trajektovou dopravou s ostatními resorty.

 
Riva del Garda – je největší město na severním pobřeží, celoročně zelené a kvetoucí. Díky své velikosti město nabízí širokou škála ubytování všech cenových kategorií, restaurací a rozličných obchodů. Riva je spojena s ostatními resorty trajektovou dopravou.
 
 
Torbole – kdysi malá rybářská vesnička je nyní mekkou windsurfingu a cyklistiky. Díky tomu je resort více živoucí, plný mladých lidí. Je to jediné místo kde můžete jezdit na inlinech (stezka na ARCO – více jak 7km)
 
Arco – krásné lázeňské městečko s opravdovou historií, s malebným centrem. Nad městem se tyčí vysoká skála, na níž stojí hlavní symbol města – středověký hrad, jehož návštěvu vřele doporučujeme. Město samo o sobě je vyhledáváno sportovci, je zde asi nejlepší přístup na veškeré cyklostezky, dráha inline, ferraty a lezení po horách (volné lezení samo o sobě pochází z Arca, koná se zde např.ROCK MASTER)

 

Malcesine – přezdíváno „perlou jezera“ – krásné atmosférické město, jedno z nejnavštěvovanějších míst na Gardě, nenechá nikoho chladným – pohled na okolní panorama je zkrátka zážitkem na celý život. Korunou tomu všemu dává hrad, jež zde ve 13.století nechal vybudovat známý veronský rod Scaglierů. Město je vhodné pro všechny generace – krásné pláže s úžasnou barvou vody, bohaté centrum města plné kvalitních restaurací, dlouhá promenáda či velká atrakce – kabinová lanovka na Monte Baldo. Zkrátka a jednoduše – kdo nebyl v Malcesine, nebyl na Gardě

Fotogalerie: Sever všeobecně

1 | 2 >>
/album/fotogalerie-sever-vseobecne/jezero-garda-01-jpg/
/album/fotogalerie-sever-vseobecne/jezero-garda-02-jpg/
/album/fotogalerie-sever-vseobecne/jezero-garda-03-jpg/
/album/fotogalerie-sever-vseobecne/jezero-garda-05-jpg/
/album/fotogalerie-sever-vseobecne/jezero-garda-06-jpg/
/album/fotogalerie-sever-vseobecne/jezero-garda-07-jpg/
/album/fotogalerie-sever-vseobecne/jezero-garda-08-jpg/
/album/fotogalerie-sever-vseobecne/jezero-garda-09-jpg/
/album/fotogalerie-sever-vseobecne/jezero-garda-11-jpg/
/album/fotogalerie-sever-vseobecne/jezero-garda-12-jpg/
1 | 2 >>

Vyhledávání

(C) 2009-2018