Koronavirus 2020

27.04.2020 17:47

Aktualizace 24.08. - roušky částečně zpět

Dalo by se říci, že se čísla zase o něco navyšují, nejen u nás, ale globálně. V Itálii se objevily nějaké nové případy, zejména mezi mladými na diskotékách. Z toho plynou dvě nové restrikce, které platí zatím do 7.září.

 • Diskotéky a koncerty jsou zrušeny
 • Roušky ve veřejném prostoru povinně v čase od 18té hodiny večerní do rána 06:00

Rakousko z Itálie je bez omezení, lze projet i se zastávkami či přenocováním. 

 

Aktualizace 15.07. - postupné rozvolňování

 • roušky se již ani v jednom ze tří regionů Lago di Garda nikde nenosí, povinné pouze v obchodech, restauracích, ... 
 • restrikce (viz body níže) a omezené hotelové služby  jako např. wellness se postupně otevírají
 • obsazenost Lago di Garda nyní je 30-50% oproti normálu, tedy ve srovnání s minulým rokem.
 

Nařízení italské vlády provozovatelům ubytovacích zařízení (ze dne 16.05.2020): 

 1. Zákaz bufetových stolů, jídlo většinou servírované přímo na stůl (případně do pokoje), případně bufet s asistencí.
 2. Služby wellness v rámci ubytování  – nejsou povoleny do odvolání
 3. Přístup na pláž a bazén s nutností dodržování rozestupů – 10m2 pro lehátko, 7m2 pro osobu v bazénu. Pokud ubytovací kapacita nedokáže rozestupy garantovat, nemusí být služba dostupná.
 4. Miniclub a herní místnosti – bude regulována, zejména doba kdy je tato služba dostupná během dne.
 5. V různých případech kdy nelze garantovat patřičné rozestupy, mohou být některé služby omezeny či zrušeny – např.hotelový shuttle bus.
 6. Povinnost nosit masku ve veřejném prostoru (vč. obchodů, restaurací...)

 

Nařízení se může lišit region od regionu (Garda je hraniční oblastí třech italských regionů), proto se informujte aktuálně – buď u nás nebo na stránkách daného regionu (Trentino, Lombardie,Veneto). Situace je ale již hodně podobná situaci u nás, v ČR. 

Vážení klienti,

od 3.6. je možné vycestovat do Itálie (hranice do Itálie jsou otevřené, není třeba žádný test). Hotely otevírají, za specifických podmínek (hlídají se rozestupy, počet osob v restauraci, lehátkách, bazénu, v hotelech většinou není bufet, wellness atp.) Tyto podmínky se budou (doufáme) rozvolňovat a například pobyt v dalších letních měsících již nebude tak striktní jak nyní v červnu. Spousta hotelů a restaurací ale neotevře. Všechny naše hotely zatím zůstávájí beze změn, lze tedy vycestovat, Rakouskem lze aktuálně bez problemu projet. 

STORNO - pobyty lze stornovat, do 30 dnů do odjezdu bez stornopoplatku. Částka se vrací formou kreditu ve výši zaplacené zálohy. Kredit je platný až do konce roku 2021 (pokryje tak i v případě zájmu sezonu 2022). Nabídka pobytů na které bude možné kredit uplatnit se bude rozrůstat o více lokalit v rámci Itálie, stejně tak pravděpodobně přibude nabídka českých wellness pobytů a aktivních pobytů na horách. Nechceme vás omezovat pouze jednou oblastí v Itálii.

Možnost vycestovat - ANO, máte vlastně jedinečnou možnost zažít Gardu nepřecpanou turisty, což je zážitek, který se již nemusí opakovat. Pokud byste chtěli jet na Gardu - kontaktujte nás, najdeme pro vás nejlepší možnou nabídku + sledujte LASTMINUTE + aktuální doporučení a restrikce ZDE

Nové objednávky léto - pokud se rozhodnete vycestovat, stačí vám záloha 1000,-Kč (fixně, na jednu smlouvu) pobyt doplatíte až dva týdny před odjezdem!

Věřte nám, že jsme maximálně snížili náklady za jediným účelem – připravit pro vás novou nabídku, rozšířit o nové lokality a nabídnout vám v roce 2021 tu nejlepší možnou dovolenou.

Během léta spustíme nový web a další specializovaný, zaměřený na golfové pobyty na Gardě.

Makáme na tom, společně to zvládneme!

GARDA TRAVEL s.r.o.

 

Zpět

Vyhledávání

(C) 2009-2018