Svatba v Itálii - F.A.Q. - často kladené otázky

Svatební lokalita na Lago di Garda – Malcesine, může vybrat i něco jiného?
Na Lago di Garda nejvíce doporučujeme Malcesine. Kromě toho, že Malcesine právem patří mezi nejkrásnější lokality na jezeře, místní hrad s panoramatickou terasou je na svatby zkrátka úplně ideální. Máme zde nejlepší servis a ceny, obřad je možné v případě nepříznivého počasí udělat v neméně krásných vnitřních prostorách hradu.
Malcesine je také v sezoně plné turistů, kteří když potkají nevěstu, spontánně reagují, gratulují, projížďka městem svatebním autíčkem TUK-TUK může být opravdu nezapomenutelný zážitek.
Svatbu lze zrealizovat v kterémkoliv městě na jezeře, nicméně většinou na radnici. Žádná lokalita nenabízí takový tahák, jakým malcesinský hrad bezesporu je.

Další služby – co vše můžeme mít?
Pokud přemýšlíte  o svatbě v zahraničí, bylo by dobré využít některých služeb, které na české svatbě mít nemůžete. Přímo po obřadě můžete například nasednout se všemi hosty do lodě a jet se projet po jezeře. Zrovna tak můžete nechat hosty na pobřeží s malým občerstvením a vyjet si na romantickou projížďku ve dvou. V našich silách je i sehnat reálnou plachetnici!

Po svatbě je obvyklé pohostit pozvané. Pro vás a vaše hosty máme vybráno několikero osvědčených  restaurací , všeobecně svatba v Itálii má obrovskou výhodu právě v gastronomii. V Itálii se opravdu musíte snažit, aby jste se špatně najedli. Kvalita jídla a vína je zde opravdu na vysoké úrovni a je to jedna z největších předností srovnáváme-li s tradiční svatbou v Čechách.

Z dalších služeb samozřejmě umíme zařídit cokoli – fotografa, video, restauraci dle vašeho gusta, audio-vizuální techniku, kapelu či DJe na večer, před obřadem je dobré pohlídat květiny, make-up a kadeřníka, svatební dort…

Kolik takový obřad na Lago di Garda stojí korun?
Základem celého obřadu je svatební balíček služeb, jež zahrnuje vše základní co je třeba aby obřad proběhl.V balíčku je obsažen pronájem místa, obřad samotný a zajištění všeho kolem (matrika, oddávající, překladatel, náš servis, jeden živý hudebník – housle/klavír, kytice pro nevěstu). Velkou část všeho tvoří dokumenty, které musí navštívit cca 8-10 zastávek na různých úřadech z čehož jeden je i ve Veroně v Itálii. To samozřejmě zařizujeme za Vás.

Chceme malý obřad bez dalších služeb – kolik to bude stát?
Stejně. Pět nebo sto hostů – základní balíček je neměnný. Pro ty z Vás, kteří chtějí malou privátní svatbou pouze ve dvou – i to je  možné, svědky zařídíme.

Kdy je třeba zamluvit termín?
Pokud přemýšlíte o svatbě v letní sezoně, opět platí – čím dříve tím lépe. Termíny se většinou začínají potvrzovat půl roku předem.

Jak dlouho trvá vyřízení dokumentů?
Dokumenty je třeba začít organizovat poměrně brzy před svatbou, celá dokumentace trvá cca 3 týdny (na jistotu), pokud se chcete provdat opravdu rychle, můžeme zatlačit na některých úřadech – celá operace se dá teoreticky stlačit na dva týdny.
Po svatbě trvá vyřízení dokumentů 4-5 týdnů. Počítejte tedy s tím, že až za více jak měsíc po samotném obřadu budete oficiálně svoji.

Co vše si musíme z dokumentů zařídit a co vše zařídíte Vy?
Veškerou dokumentaci zařizujeme za vás, krom těch dokumentů, ke kterým nemáme právo. Co tedy musíte vy osobně?
- Potřebujeme váš rodný list a nulla osta (osvědčení o právní způsobilosti ke sňatku). Oba dokumenty vám vydají na matrice spádové oblasti vašeho bydliště. Oba dokumenty je třeba opatřit razítkem krajského úřadu.
- Poté jdou dokumenty do našich rukou, my je musíme připravit, dostat na ně potřebná schválení a ověření, načež je zašleme do Itálie.
- Zcela po svatbě, až všechny dokumenty o proběhlém obřadu přeložíme a na příslušných institucích ověříme, je dostanete do rukou – s nimiž jdete na svoji matriku, kde složíte „dohodu o příjmení“. Poté s dokumenty pracuje již Vaše matrika, standardně po 2týdnech vydá český oddací list a vy jste právoplatně svoji.

Můj partner/ka je jiné státní příslušnosti – jak postupovat?
Nic není neřešitelné, většinou je samotná dokumentace o něco náročnější, máme ale zkušenosti s provdáváním cizinců v Praze, víme, jak to na jednotlivých ambasádách chodí a co je potřeba.
Pokud nemáte stálý pobyt v Čechách a nejste přihlášeni na konzulátu své rodné země v ČR, dokumenty se vyřizují mimo  ČR, což zvyšuje náklady jak na finance  tak na čas.

V takovém případě přichází na zvážení falešná svatba – v Itálii proběhne vše v plném rozsahu, s reálným oddávajícím, zápisy do knihy, matrikou – vše jen ale na oko, v reálu se ale provdáte ale jinde – ve své zemi nebo kdekoliv na radnici v Čechách.

Lze mít samotný obřad na místě, které si vybereme?
V Čechách to jde, v Itálii bohužel nikoli. Provdat se lze vždy na místě, které město/spádová oblast určí. Na Lago di Garda je to tedy většinou radnice  v jednotlivých městech. Malcesine je ale světlá vyjímka – město vykoupilo hrad od církve a svatby lze tedy dělat tam. Podobný hrad je i v Torri del Benaco, kde lze dělat svatby také.

Je možné mít svatbu kdekoliv v Itálii – na zahradě, na pláži – svatba bude sice hezká, ale neoficiální co se legislativy týče. Více viz FALEŠNÁ SVATBA

Jaké jsou platební podmínky?
Pokud se rozhodnete pro svatbu na Lago di Garda a vyberete termín, pro jeho finální rezervaci je potřeba 30% z ceny balíčku. Doplatek za balíček a případné další služby nad rámec balíčku je třeba splatit měsíc před termínem obřadu.


 

Vyhledávání

(C) 2009-2017